In a nutshell

Podstatou služby FollowMe service je pronájem sledovacích jednotek, které umožňují zaznamenávat polohu osob v terénu s vysokou přesností. GPS tracker nepřetržitě snímá polohu závodníků, tyto informace posílá systému, který vytyčenou trasu závodu i aktuální polohu zobrazuje na online mapě a vyhodnocuje průběžné výsledky. Tyto tři části tvoří ucelený systém pro pořádání závodů.

Tracker

Malá, lehká a odolná sledovací jednotka odesílá aktuální informace o poloze závodníka. Kompaktní rozměry, dlouhá výdrž baterie a možnost vyslání nouzového signálu tracker služby FollowMe předurčují k využití v rozmanitých situacích.

Mapa

V online mapě se zobrazují prošlé trasy závodníků společně s vytyčenou tratí. U každého účastníka závodu lze v mapě zobrazit časy k jednotlivým jeho polohám, časy průchodu kontrolami, pořadí na kontrolách a v případě kombinovaného závodu samozřejmě aktuální disciplínu.

Výsledky

Časy závodníků se dají filtrovat na základě tras či kategorií a řadit podle pořadí na kontrolách, časů jednotlivých úseků, počtu bodů. FollowMe dovoluje pořadatelům udělovat časové i bodové penalizace a bonusy nebo měnit trasu s okamžitým účinkem.

Nemá konkurenci

Jednoduchá obsluha

FollowMe vyžaduje minimální zásah ze strany pronajímatele. Pořadateli stačí před závodem v administraci služby nastavit kategorie a seznam závodníků, virtuální kontroly na trati a jednotlivé disciplíny.

Snížení nákladů

Virtuální body pro kontrolu průchodu závodem všech účastníků stačí nastavit v online mapě. Do terénu není potřeba vysílat žádnou obsluhu kontrolních bodů ani používat další hardware, což sníží náklady na organizaci.

Absolutní kontrola

S FollowMe má pořadatel neustálý přehled o všech závodnících. Ať už je ve hře špatné počasí, nejasné značení nebo úmysl, okamžitě zjistí, zda někdo sešel z vytyčené trasy a kde.

Máte další otázky ohledně služby? Podívejte se do často kladených dotazů.

Musí se tracker umístit na nějaké speciální místo?

Zařízení využívá systém GPS, a proto je nutné mít přímou viditelnost na oblohu. Tracker doporučujeme připevnit na popruh u batohu, do horní kapsy nebo do sportovního pouzdra na ruku.

Je možné se podle trackeru orientovat?

Trackery neposkytují účastníkům žádné informace o poloze. Pouze vysílají polohu v pravidelných intervalech na server, kde je zpracována a zobrazena online na mapovém podkladu.

Jak dlouho vydrží baterie trackeru?

Při 1minutovém intervalu odesílání polohy přes 30 hodin, při 2minutovém intervalu přes 50 hodin. Standardně jsou trackery nastaveny na 2minutový interval. Pokud vaše použití vyžaduje jiné nastavení, vzneste dotaz v objednávce.

Jak správně nastavím tracker?

Nijak. Zapůjčené trackery není třeba nijak nastavovat. Stačí je zapnout a chvíli ponechat v místě s výhledem na oblohu, aby získaly polohu ze systému GPS.

Můžu si tracker půjčit pro osobní potřebu, i když nejsem pořadatel závodů? Dá se tracker koupit a službu FollowMe používat pravidelně?

Ano, obojí není problém. Trackery pronajímáme a prodáváme skupinám i jednotlivcům. V rámci pořizování trackerů se domluvíme na úpravě služby na míru vašim potřebám.

Na trackeru jsou dvě postranní tlačítka. K čemu slouží?

Tlačítko se symbolem vypínače slouží k zapnutí a vypnutí trackeru. Tlačítko se symbolem vykřičníku je pro případ nouze – po jeho stisknutí se odešle zpráva s polohou na předem určené tel. číslo